Guardar

Guardar

Guardar

Guardar

Guardar

Guardar

Presenta el Programa VlCNegra 2018

DESCARREGA'T PROGRAMA EN PDF

Trobades

4maig19:00Quan el negre és groc SANTO PIAZZESE i MARKO ZIHALY. Presenta: Voro Contreras.19:00 Sala RussafaTipus d'Event:ENCONTRES

4maig20:00Des d´ambdues voreres del mediterraniAmb ALICIA GIMÉNEZ BARTLETT i BEN PASTOR Presenta: Mikel Labastida.20:00 Sala RussafaTipus d'Event:ENCONTRES

4maig21:15Lliurament del premi: FRANCISCO GONZÁLEZ LEDESMA.21:15 Sala RussafaTipus d'Event:ENCONTRES

5maig12:00De Mindhunter a El silencio de los corderos: una exploració del malVIRGILIO LATORRE y VICENTE GARRIDO. 12:00 Fnac San AgustínTipus d'Event:ENCONTRES

5maig13:00Garbage NoirBENITO OLMO, PERE CERVANTES i JAVIER CASTILLO. Presenta: Irene Rodrigo13:00 Fnac San AgustínTipus d'Event:ENCONTRES

5maig18:00Thrillers intel·ligentsJOSE CARLOS SOMOZA, JORGE E. BENAVIDES. Presenta: Eduardo Almiñana18:00 Fundación BancajaTipus d'Event:ENCONTRES

5maig19:00Servaz vs SharkoBERNARD MINIER i FRANK THILLIEZ19:00 Fundación BancajaTipus d'Event:ENCONTRES

5maig20:00BLACK IS BLACKBENJAMIN BLACK20:00 Fundación BancajaTipus d'Event:ENCONTRES

7maig18:30L'infern de la tractaAmb MILA FONT, PILAR DOMÍNGUEZ I JAIME CUENCA. Presenta: Bernardo Carrión,18:30 Sala RussafaTipus d'Event:ENCONTRES

7maig20:00HNEGRA: La dona com heroïna.Amb ESPIDO FREIRE, VANESSA MONTFORT, FERNANDO MARÍAS i RAQUEL APARICIO20:00 Sala RussafaTipus d'Event:ENCONTRES

8maig20:00Baix la clavegueraJuan Madrid20:00 Sala RussafaTipus d'Event:ENCONTRES

8maig20:00Davant i darrere de la càmeraAmb DANIEL CALPARSORO y FERNANDO MARÍAS. Presenta: Pau Gómez.20:00 Casa de la Cultura BurjassotTipus d'Event:ENCONTRES

9maig19:00El crim de PatraixAmb ESTHER MALDONADO, TERESA DOMÍNGUEZ i ROCÍO CENTURIÓN. Presenta: Bernardo Carrión.19:00 Teatro TalíaTipus d'Event:ENCONTRES

9maig20:00Desmuntant a BrunettiAmb DONNA LEÓN. Presenta: Santiago Álvarez i Jordi Llobregat.20:00 Teatro TalíaTipus d'Event:ENCONTRES

10maig18:45La promoción del 8118:45 Instituto FrancésTipus d'Event:ALTRES POBLACIONS,ENCONTRES

10maig19:30Tornem en 30 segons - El perquè del color roig.AMB PACO BESCÓS19:30 Bodega La Viña - La Font de la FigueraTipus d'Event:ENCONTRES

10maig20:00Polar ConnectionAmb ROMAIN PUERTOLAS i MARÍN LEDÚN. Presenta: ANA MONLEÓN20:00 Instituto FrancésTipus d'Event:ENCONTRES

11maig18:00Country NoirAmb KIKE LLAMAS, PACO BESCÓS i LUIS ROSO. Presenta: Jessica Crespo.18:00 Museu Valencià d’Etnologia (Centre Museístic La Beneficència)Tipus d'Event:ENCONTRES

11maig19:00Fora de la llei: arnarquistes, bandolers i pistolersAmb SERVANDO ROCHA19:00 Museu Valencià d’Etnologia (Centre Museístic La Beneficència)Tipus d'Event:ENCONTRES

11maig20:00Tornarem en 30 segonsAMB PACO BESCÓS20:00 Centre Cultural El MolíTipus d'Event:ENCONTRES

11maig20:00Noves escenes del crimAmb JERÓNIMO TRISTANTE, LAURA GOMARA i CARLOS AUGUSTO CASAS. Presenta: Ramón Palomar20:00 Museu Valencià d’Etnologia (Centre Museístic La Beneficència)Tipus d'Event:ENCONTRES

12maig12:00El nostre costat foscAmb PASQUAL ALAPONT, MARC MORENO i ARIADNA HERRERO. Presenta: Ernest Parra.12:00 Fnac San AgustínTipus d'Event:ENCONTRES

12maig13:15Mals carrersAmb PACO G. ESCRIBANO, SUSANA HERNÁNDEZ, JOAN CANELA i JORDI COLONQUES. Presenta: Carmen Velasco.13:15 Fnac San AgustínTipus d'Event:ENCONTRES

12maig19:00Andreu vs RaveloAmb ALEXIS RAVELO i ANDREU MARTÍN. Presenta: Santiago Álvarez.19:00 Sala RussafaTipus d'Event:ENCONTRES

12maig20:00Zona GrisAmb CARLOS ZANÓN i VÍCTOR DEL ÁRBOL. Presenta: Joan Llobell.20:00 Sala RussafaTipus d'Event:ENCONTRES

12maig21:15Lliurament dels Premis València Negra 201821:15 Sala RussafaTipus d'Event:ENCONTRES

13maig12:00- 14:00Firmes pata negraParla amb el teu autor favorit12:00 - 14:00 Casa del LibroTipus d'Event:ENCONTRES

Circuit Musical

4maig22:30TARDOR(+CHET)22:30 Sala Wah WahTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

4maig22:30Nuclear Winter+JimmyProject22:30 Sala Loco ClubTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

4maig23:00Eddie & The Hot Rods23:00 Sala 16 ToneladasTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

4maig23:30JUARES23:30 Sala La Edad de OroTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

4maig23:30Atomic Lemons+Mary Su23:30 Sala Black NoteTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

5maig19:30Lucy Rose19:30 Sala Loco ClubTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

5maig22:30Cycle+The Invaders+Fran Lenaers22:30 Sala 16 ToneladasTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

5maig22:305º Aniversari Andsons: Cala Vento, Las Ruinas, Fuego Amigo y Djs.22:30 Sala Wah WahTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

5maig23:30The Killer Karaoke Band23:30 Sala Black NoteTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

5maig23:30Los Cuervos23:30 Sala Loco ClubTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

5maig23:30Los Cuervos23:30 Sala La Edad de OroTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

6maig19:00Jasband19:00 Sala La Edad de OroTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

6maig19:00Los Pocos19:00 Sala 16 ToneladasTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

9maig22:00The Bar B Ques22:00 Sala 16 ToneladasTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

9maig23:55Jam Session23:55 Sala Black NoteTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

10maig21:30Chris O´Leary21:30 Sala Loco ClubTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

10maig22:00The Skizophonics22:00 Sala 16 ToneladasTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

10maig22:30Movierecord Modern Sounds22:30 Sala Black NoteTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

10maig23:00Jam Session23:00 Sala La Edad de OroTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

11maig22:30TRIBUT a SADE per ERIN CORINE22:30 Sala Loco ClubTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

11maig23:00The Kids+Kurt Baker Combo+ Las Carcomas23:00 Sala 16 ToneladasTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

11maig23:30Manouche Vermout23:30 Sala La Edad de OroTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

11maig23:30Black Coffe23:30 Sala La Edad de OroTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

12maig19:30Dee Contrabando19:30 Sala Black NoteTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

12maig22:30THE TWEETERS22:30 Sala Loco ClubTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

12maig23:00The Delta Bombers + The Booty HuntersImmaculate Fools23:00 Sala 16 ToneladasTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

13maig19:30Ed Schrader´s Music Beat19:30 Sala Loco ClubTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

13maig20:00Patricia Espejo20:00 Sala 16 ToneladasTipus d'Event:CIRCUIT MUSICAL

Exposicions

3maigAll DayEXPOSICIÓ IL·USTRACIONS: HNEGRA(All Day: Dijous) Biblioteca Pública de ValenciaTipus d'Event:FOTOGRAFIAVAL

3maig - 3junAll DayEXPOSICIÓ FOTOGRÁFICA. Imatges de la mort(All Day) Museu Valencià d’Etnologia (Centre Museístic La Beneficència)Tipus d'Event:FOTOGRAFIAVAL

Biblioforum

4maig19:00Café i encontre amb Bernard Minier, autor de ‘La Noche’Bernard Minier19:00 Biblioteca Pública AldaiaTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

5maig12:00Club de lectura ‘Las lágrimas de Clarice Jones’Berna González Harbour12:00 Biblioteca Eduard Escalante (Abastos)Tipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

10maig19:00Clubs de lectura, ‘El largo adiós’ de Raymond ChandlerLUIS VALERA19:00 Biblioteca Clara SantiróTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

12maig12:00Lectures Recomanades en Biblioteques Municipals de València.12:00 Biblioteca Pública AldaiaTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

12maig12:00Club de lectura ‘Ya no quedan junglas adonde regresar’CARLOS AUGUSTO CASAS12:00 Librería BerlínTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

12maig12:00Club de lectura ‘Primavera Cruel’LUIS ROSO12:00 Librería PrimadoTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

12maig12:00Club de lectura ‘El peor de los tiempos’ALEXIS RÁVELO12:00 Biblioteca Municipal Palau de L'ExposicióTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

12maig12:00Club de lectura ‘Taxi’CARLOS ZANÓN12:00 Librería GaiaTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

12maig12:00Club de lectura ‘Nunca es tarde’JERÓNIMO TRISTANTE12:00 Biblioteca Pública AldaiaTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

12maig12:00Club de lectura ‘Morir no es lo que más duele’INÉS PLANA12:00 Biblioteca Pública Joanot MartorellTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

12maig12:00Club de lectura ‘Cuídate de mí’MARÍA FRISA12:00 Librería Somnis de PaperTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

12maig12:00Club de lectura ‘Por encima de la lluvia’VÍCTOR DEL ÁRBOL12:00 Ámbito Cultural - El Corte InglésTipus d'Event:BIBILIOFORUMVAL

Centres Educatius

4maig - 11All DayClubs de lectura concertados con colegios e institutosCONCERTADO CON CENTROS EDUCATIVOS(All Day) Tipus d'Event:CENTROS EDUCATIVOS

Gastronomia

4maig - 13All DayMENÚ VALENCIA NEGRABODEGA EL MERCAT(All Day) Bodega El MercatTipus d'Event:GASTRONOMÍA

4maig21:45- 01:00VELADAS CLANDESTINASGASTROESTUDIO21:45 - 01:00 GastroestudioTipus d'Event:GASTRONOMÍA

Masterclass

8maig19:00MASTERCLASS DE NARRATIVA: Els mecanismes de la ficcióJORDI JUAN19:00 Biblioteca Pública AldaiaTipus d'Event:TALLERS

9maig19:00- 21:00MASTERCLASS DE NARRATIVA: Els mecanismes de la ficcióJORDI JUAN19:00 - 21:00 Escuelas Profesionales de ArtesanosTipus d'Event:TALLERS

11maig19:00- 20:30MASTERCLASS DE CINE. Introducció al cinema negre.Daniel gascó19:00 - 20:30 Escuelas Profesionales de ArtesanosTipus d'Event:TALLERS

Teatre

10maig20:30Un crimen perfectoAmb ROSA LÓPEZ, JAIME VICEDO, DARÍO TORRENT, JOSÉ DOMÉNECH I RAQUEL ORTELLS20:30 Sala RussafaTipus d'Event:TEATRE

11maig20:30Un crimen perfectoAmb ROSA LÓPEZ, JAIME VICEDO, DARÍO TORRENT, JOSÉ DOMÉNECH I RAQUEL ORTELLS.20:30 Sala RussafaTipus d'Event:TEATRE

12maig22:00Un crimen perfectoAmb ROSA LÓPEZ, JAIME VICEDO, DARÍO TORRENT, JOSÉ DOMÉNECH I RAQUEL ORTELLS.22:00 Sala RussafaTipus d'Event:TEATRE

13maig19:00Un crimen perfectoAmb ROSA LÓPEZ, JAIME VICEDO, DARÍO TORRENT, JOSÉ DOMÉNECH I RAQUEL ORTELLS.19:00 Sala RussafaTipus d'Event:TEATRE

Cicle de Cinema

4mayo18:00Los Sobornados (1953)18:00 La Filmoteca – Sala Luis G. BerlangaTipo de evento:CICLE DE CINEMA

5mayo22:30Los Sobornados (1953)22:30 La Filmoteca – Sala Luis G. BerlangaTipo de evento:CICLE DE CINEMA

8mayo18:00Deseos humanos (1954)18:00 La Filmoteca – Sala Luis G. BerlangaTipo de evento:CICLE DE CINEMA

9mayo20:00Deseos humanos (1954)20:00 La Filmoteca – Sala Luis G. BerlangaTipo de evento:CICLE DE CINEMA

12mayo18:00Más allá de la duda (1956)18:00 La Filmoteca – Sala Luis G. BerlangaTipo de evento:CICLE DE CINEMA

13mayo20:00Mientras Nueva York duerme (1956)20:00 La Filmoteca – Sala Luis G. BerlangaTipo de evento:CICLE DE CINEMA

15mayo18:00Mientras Nueva York duerme (1956)18:00 La Filmoteca – Sala Luis G. BerlangaTipo de evento:CICLE DE CINEMA

16mayo20:00Más allá de la duda (1956)20:00 La Filmoteca – Sala Luis G. BerlangaTipo de evento:CICLE DE CINEMA

Altres Projeccions

5maig19:00El silencio de los corderos (1991)19:00 Fnac San AgustínTipus d'Event:ALTRES POBLACIONS

8maig19:00Descifrando al asesino del zodiaco (2018)19:00 Fnac San AgustínTipus d'Event:ALTRES POBLACIONS

9maig17:00Le salaire de la peur (1953)17:00 Instituto FrancésTipus d'Event:ALTRES POBLACIONS

9maig19:3038 témoins (2011)19:30 Instituto FrancésTipus d'Event:ALTRES POBLACIONS

10maig18:45La promoción del 8118:45 Instituto FrancésTipus d'Event:ALTRES POBLACIONS,ENCONTRES

13maig19:00Laura (1944)19:00 Centre Cultural El MolíTipus d'Event:ALTRES POBLACIONS

Activitats Infantils

4maigAll DayTaller infantil: Misteris i Gavardines(All Day: divendres) Biblioteca Constanti LlombartTipus d'Event:INFANTILS

4maigAll DayTaller Infantil: Misteris i gavardines.(All Day: divendres) Biblioteca Municipal Nova Al-RussafiTipus d'Event:INFANTILS

7maigAll DayTaller infantil: Misteris i gavardines.(All Day: Dilluns) Biblioteca Municipal Tomás Vicent ToscaTipus d'Event:INFANTILS

10maig18:00Taller infantil: Misteris i gavardines.18:00 Biblioteca Municipal Luis FullanaTipus d'Event:INFANTILS

11maig17:00Llop feroç, detectiu - per a públic adolescent17:00 Biblioteca Pública AldaiaTipus d'Event:INFANTILS

11maig18:00Taller infantil: Misteris i gavardines18:00 Biblioteca Pública AldaiaTipus d'Event:INFANTILS

14maig09:30Taller infantil: Misteris i Gabardines09:30 Biblioteca Municipal Tomás Vicent ToscaTipus d'Event:INFANTILS

Guardar

X